Günümüz mobilyaları insanların en az çaba ve enerji harcayarak en çok iş yapabilmesine olanak sağlayan ergonomik prensipler göz önüne alınarak üretilmektedir. Örneğin bir mutfakta 3 ana kullanım (pişirme- yıkama depolama) alanı doğru belirlenmeli ve bu alanlar bir birine uygun biçimde yerleştirilmelidir. Bu özelliklerin iyi oluşturulması başarılı bir mutfağın ortaya çıkmasında ana ilke olarak kabul edilir. Möblesan Mobilya danışmanları tüm mobilyalarınızın başarılı bir şekilde oluşturulmasını sağlar.

Hazır mobilya modüler mobilyadır. Hazır denilmesinin nedeni mobilya modüllerin önceden üretilerek stoklanmasıdır. Ne yazık ki ülkemizdeki yapılarda, kiriş ve kolonların gizlenmemesi, duvar köşe açılarının 90 dereceden farklı açılarda olması nedeniyle önceden üretilerek stoklanan mobilya modülleri ile uygulama yapmak, bir mutfağın ya da diğer mobilya gruplarının tekrar tadilatını gerektirmektedir. Bu gibi nedenlere sebep vermemek için Möblesan Mobilya ve Dekorasyon yapıda mutfak veya herhangi bir mobilya grubunun oluşturulacağı yere uygun butik tarz da mobilya üretimine yer vermektedir.

Möblesan Mobilya ve Dekorasyon kullandığı malzemeleri özenle müşterilerinin isteğine uygun seçmekte ve birinci sınıf malzeme kullanımından ödün vermemektedir.